Zrealizowane

• Lasy Państwowe

Nasza Parafia została zakwalifikowana w Konkursie Lasów Państwowych „Drewno jest z lasu” i stała się beneficjentem tegoż konkursu.

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe przekazało naszej parafii fundusze, które pomogły sfinansować kolejny etap prac w Kaplicy Matki Bożej z połowy XVIII w.

Zadania konkursowe były prowadzone w dniach 15 października - 12 grudnia 2023 r.

Możemy oglądać owoc prac konserwatorskich przeprowadzonych przy więźbie, które ukazują one piękno architektury drewnianej.

Prace prowadził Zakład Budowlano-Konserwatorski Kazimierza Gołdy z Domaradza.

• Ministerstwo Kultury 2022

Nasza Parafia otrzymała dofinansowanie na konserwację techniczną polichromowanego sufitu Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  pochodzących z budżetu państwa, w ramach programu OCHRONA ZABYTKÓW.

Prace były prowadzone od czerwca do października 2022 roku przez Konserwatora Dzieł Sztuki mgr Marię Góralczyk.

• Ministerstwo Kultury 2023

Nasza Parafia otrzymała dofinansowanie na prace konserwatorskie przy polichromowanym suficie Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  pochodzących z budżetu państwa, w ramach programu OCHRONA ZABYTKÓW.

Dzięki powyższemu dofinansowaniu udało się dokończyć prace rozpoczęte w 2022 r. Możemy obecnie podziwiać piękno odnowionego sufitu Kaplicy z połowy XVIII wieku.

Prace były prowadzone od czerwca do października 2023 roku przez Konserwatora Dzieł Sztuki mgr Marię Góralczyk.